Upravit stránku

Železo – jak ho nejen sníst, ale i vstřebat?

Správná tvorba červených krvinek, normální přenos kyslíku v těle i funkce imunitního systému – to jsou jen některé procesy, pro které naše tělo potřebuje dostatek železa. Primárním zdrojem tohoto stopového prvku je pestrá a vyvážená strava. Jenže naše tenké střevo z ní vstřebá jen 10 až 15 % a zbytek vyloučí. Vstřebatelnost železa přitom můžete podpořit složením svého menu. Jak na to?

Grilovačka? Je to hračka!

Milujete dlouhé letní večery, kdy si s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu vychutnáváte grilované dobroty? Pak se vám mohou hodit naše rady, jak tyto okamžiky příjemně strávit, a to doslova.  Naše tipy totiž nejsou určeny jen pro potěchu chuťových pohárků, ale i pro podporu zažívání.

Léto ve znamení sportu – tipy, jak začít!

Světlo od brzkého rána do pozdního večera, dovolená, v řadě zaměstnání o něco volnější režim a také motivace v podobě plavek, které nedostatky postavy příliš nezakryjí. To vše dělá z léta ideální období, kdy začít se sportem. Máme pro vás pár praktických rad, jak nepřepálit začátek a jak si pohyb opravdu užít.

Novinka Salus Freetox BIO pro očistnou kúru i každodenní vzpruhu

Plánujete jarní očistnou kúru nebo chcete každý den podpořit zdravé trávení a správnou činnost jater, ledvin i močových cest? Pak je právě pro vás určena novinka nesoucí výstižný název Salus Freetox BIO. Patří do oblíbené řady tekutých doplňků stravy a vyniká výjimečnou kombinací bylin, z nichž většina pochází z ekologického zemědělství. Asi vás tak nepřekvapí, že je tento přípravek v BIO kvalitě vhodný i pro vegetariány a vegany.

B-Komplex s novým složením potěší kromě veganů i maminky

Doplněk stravy Salus Floradix Vitamín-B-Komplex, který je oblíbený i díky tekuté formě a příjemné chuti, mohou nyní díky novému složení maminky nabídnout i svým dětem starším tří let. Základem zůstává šestice vitamínů skupiny B, mění se ale výběr bylin, jejichž extrakty jsou v přípravku obsaženy. O které jde a jak působí na naše tělo?

Jaro plné energie

Prodlužující se dny, po zimě se probouzející příroda a čím dál příjemnější počasí. Jaro nabízí spoustu krás, které nám občas zkazí pověstná únava. Chcete si místo ní raději užít příval energie? Pak pro vás můžou být inspirací tipy, které se osvědčily nám.

(Nejen) Valentýnská nealko inspirace

Chcete si svátek lásky nebo jakoukoliv jinou oslavu užít s čistou hlavou? Musíte po party řídit nebo se alkohol neslučuje s vaší dietou, léčbou či přesvědčením? Pak pro vás máme tip na nealkoholický aperitiv, který skvěle chutná, a navíc obsahuje celou řadu bylinek, díky nimž si můžete připít doslova na zdraví…

Vaše nová srdeční záležitost

Nezapomínejte na své srdce a při každodenní aktivitě i sportu ho podpořte novým doplňkem stravy Salus Protecor® Aktivní srdce.

Nehořekujte, zkuste hořčík!

Nervozitu, úzkost i zhoršenou schopnost soustředit se často přičítáme na vrub hektickému životnímu stylu. Při množství povinností, které se na nás valí, ani není divu. Stejné je to s křečemi v lýtkách, které se snadno vysvětlují „přesezením“, ať už v práci u počítače nebo doma u televize. Zároveň však jde o časté projevy, kterými se naše tělo může hlásit o doplnění hořčíku. 

Vitamin-B-Komplex – energie na podzim a zimu

Nervozitu, úzkost i zhoršenou schopnost soustředit se často přičítáme na vrub hektickému životnímu stylu. Při množství povinností, které se na nás valí, ani není divu. Stejné je to s křečemi v lýtkách, které se snadno vysvětlují „přesezením“, ať už v práci u počítače nebo doma u televize. Zároveň však jde o časté projevy, kterými se naše tělo může hlásit o doplnění hořčíku. 

Tipy, jak si užít klidný podzim

S koncem letních prázdnin přichází období, které na první pohled není příliš lákavé. Ubývá denního světla a přibývá starostí, ať už se školou povinnými dětmi nebo v práci, kde v řadě oborů patří nadcházející měsíce k nejnáročnějším. Vše pak vrcholí hektickou přípravou na blížící se advent a svátky. Nezapomeňte však, že podzim je zároveň krásný čas, kdy nás ven lákají nádherně zbarvené listy a zpět nás vábí teplo domova. Přinášíme proto pár tipů, jak si ho užít v klidu. 

Víte, co ocení vaše zažívání?

K létu patří více pohybu, ale i ovoce, zeleniny a celkově snáze stravitelných pokrmů. Možná jste si tedy přes prázdniny také zvykli na příjemný pocit lehkosti. Poradíme vám tři návyky, díky kterým si ho můžete vychutnávat dlouhodobě. 

Železo – proč a jak?

Možná se i vy snažíte hlídat svůj jídelníček a volíte pestrou a vyváženou stravu. Stejně důležité jako konzumovat hodnotné a kvalitní potraviny je i to, aby naše tělo živiny z nich co nejvíce vstřebalo. I k tomu můžete skladbou menu přispět. Podívejte se spolu s námi, co si dopřát, aby vašemu tělu nechybělo železo. 

Železo je ideální partner na celý život

Ženy o něm nesní a není divu - nejezdí na bílém koni a šlechtickým titulem se také nepyšní. Se šlechetností romantických rytířů, kteří usilovali o přízeň své dámy má ale přeci jen něco společného. Zatímco ve středověku blýskavý kov chránil tělo rytíře před ranami nepřátel v boji, dnes železo přispívá k dobré kondici. 

Vytvořili jsme pro Vás nové www stránky

Ve spolupráci s internetovými profesionály ze společnosti eBRÁNA  jsme pro vás vytvořili nové úspěšné webové stránky.

Řekneme vám, jak být fit i po porodu!

Dostaňte se po porodu zpět do formy! Poradíme vám, jak být fit a zbavit se únavy. A kdy můžete začít zase cvičit? To se dozvíte v našem článku.

Floradix Železo - energie z přírody

Aby byl lidský organizmus v plné síle, je nezbytné dodávat mu dostatek železa. Bohužel je to stejný organizmus, který železo velmi neochotně přijímá, a to i ve chvíli, kdy ho má citelný nedostatek. V jaké formě bychom tedy měli železo užívat, aby bylo pro naše tělo co nejlépe vstřebatelné, a proč je pro tělo tak důležité?