Upravit stránku

Salus Floradix Železo+

 • V čem je Salus Floradix Železo+ jiný než ostatní přípravky se železem?
  Salus Floradix Železo+ je komplexní doplněk stravy, který má mnoho benefitů. Ty hlavní se týkají dobré vstřebatelnosti, k níž přispívá tekutá forma, železo v podobě glukonátu železnatého i obsah vitamínu C, který vstřebávání železa zvyšuje. Součástí složení jsou i vitamíny skupiny B, z nichž B2, B6 a B12 přispívají, stejně jako železo a vitamín C, ke snížení míry únavy a vyčerpání. Obsažené výtažky z bylin a ovocných šťáv podporují správné trávení.  Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ je bez barviv a konzervantů, neobsahuje ani lepek a zdroje laktózy. Je vhodný i pro vegetariány, těhotné a kojící ženy i děti od 3 let.
 • Za jak dlouho účinkuje Salus Floradix Železo+?

  Účinek přípravku Salus Floradix Železo+ je individuální a odvíjí se od potřeby organismu. Pokud jde o zmírnění pocitu únavy, účinek obvykle přichází rychle, v řádu několika hodin až dní, nicméně Salus Floradix Železo+ doporučujeme užívat dlouhodobě. Dopřát si můžete například 4 až 6 týdnů trvající kúru, kterou zopakujete 2 až 3 x ročně. Salus Floradix Železo+ je možné užívat i nepřetržitě, tedy bez přestávek.

  Pokud by vás zajímala konkrétní zkušenost uživatelů s přípravkem, můžete se podívat na článek na webu Bety.cz, kde jej otestovala redakce. Kromě krásného výsledného hodnocení (96 %) nechybí ani výsledky krevních testů před a po užívání přípravku.

 • Na co jsou dobré jednotlivé vitamíny B obsažené v přípravku Salus Floradix Železo+?

  Většinu vitamínu skupiny B obsažených v doplňku stravy Salus Floradix Železo+ spojuje skutečnost, že přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Jde konkrétně o vitamíny B2, B6 a B12. Každý z nich má pak ještě řadu dalších vlastností, jimiž příznivě působí na náš organismus. Například vitamín B2 (riboflavin) podporuje kromě jiného správný metabolismus železa a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vitamín B6 (pyridoxin) přispívá třeba k normální tvorbě červených krvinek, ale také k regulaci hormonální aktivity.  Vitamín B12 (kyanokobalamin) má příznivý vliv na normální činnost nervové soustavy a psychiky, ale také imunitního systému. Nesmíme zapomenout ani na vitamín B1 (thiamin), který má například příznivý vliv na normální činnost nervové soustavy a psychiky, ale podporuje také správnou činnost srdce.

  V komplexním složení tekutého doplňku stravy Salus Floradix Železo+ je obsažen i vitamín C, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, a navíc zvyšuje vstřebávání železa.

 • Jaká je podoba vitamínu C v doplňku stravy Salus Floradix Železo+?
  V přípravku je obsažen vitamín C jak z přírodních zdrojů, k nimž patří ovocné šťávy a šípek, tak vitamín C doplněný ve výrobním procesu. Je tomu tak kvůli zajištění standardizovaného obsahu. Vitamín C přispívá jak ke snížení míry únavy a vyčerpání, tak ke zvýšení vstřebatelnosti železa. Přisuzována je mu i celá řada dalších příznivých vlivů na náš organismus. Podporuje například správnou funkci imunitního systému.
 • Nezpůsobuje Salus Floradix Železo+ zácpu?
  Nezpůsobuje. V souvislosti se železem se skutečně občas objevují obavy ze zácpy či jiných zažívacích problémů. Ty však obvykle souvisejí se železem, které se nevstřebá. Pozornost proto věnujte obsažené formě železa. V tekutém doplňku stravy Salus Floradix Železo+ je využita dobře vstřebatelná forma glukonátu železnatého. Nechybí navíc vitamín C zvyšující vstřebatelnost železa nebo vitamín B2 mající příznivý vliv na správný metabolismus železa. Obecně bychom doporučili volit spíše zdroje, v nichž je obsaženo železo v takzvané dvojmocné formě (s ní se pojí koncovka „natý“). Biologická dostupnost tzv. trojmocné formy (koncovka „itý“) je totiž nižší.
 • Je Salus Floradix Železo+ bezlepkový?
  Produkt Salus Floradix Železo+ je bezlepkový, ačkoli obsahuje vodný extrakt z pšeničných klíčků. Lepek totiž není rozpustný ve vodě, a proto není obsažen v konečném výrobku. Výrobce Salus Haus v Německu provádí pravidelně analýzy, které tuto skutečnost potvrzují.
 • Je Salus Floradix Železo+ vhodný i pro vegany?
  Přípravek je vhodný pro vegetariány. Veganům ho doporučit nemůžeme, a to s ohledem na med obsažený v tekuté formě a na lešticí látku šelak, která je obsažena v tabletách.
 • Mohou Salus Floradix Železo+ cukrovkáři?
  Diabetici mohou užívat Salus Floradix Železo+ bez obav, pouze s přihlédnutím ke svému celkovému zdravotnímu stavu a konzumaci dalších sacharidů.
 • Proč je Salus Floradix Železo+ ve vyšší cenové hladině?
  Cena v tomto případě souvisí s kvalitou a komplexním složením přípravku. Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje přírodní suroviny a je zpracováván bez přídatných látek, barviv a konzervantů. Výroba takového produktu při zachování vysoké kvality a účinnosti je poměrně nákladná. Pokud však přípravek vyzkoušíte, získáte v něm nejen zdroj železa, ale i celé řady vitamínů, konkrétně B1, B2, B6, B12 a C. Nechybí ani výtažky z bylin a ovocných šťáv, které podporují správné trávení.
 • Obsahuje Salus Floradix Železo+ laktózu?
  Přípravek neobsahuje zdroj laktózy, ale ani lepek, alkohol, konzervanty či umělá dochucovadla.
 • V čem je výhoda tekutého přípravku Salus Floradix Železo+?
  Aktivní látky jsou v tekutém doplňku stravy Salus Floradix Železo+ již rozpuštěny, a proto jsou snáze vstřebatelné zažívacím traktem.
 • Proč obsahuje Salus Floradix Železo+ takové množství ovocných šťáv a bylin?
  Naším cílem bylo nabídnout přípravek s komplexním složením, přičemž každá z látek má svou roli. V případě železa je důležité podpořit jeho takzvanou biologickou dostupnost. Proto je železo obsaženo v dobře vstřebatelné formě glukonátu železnatého a nechybí ani vitamín C zvyšující vstřebávání železa a vitamín B podporující správný metabolismus železa. Obsažené výtažky z bylin a ovocných šťáv pak přispívají ke správnému trávení.
 • Může se Salus Floradix Železo+ a další doplňky stravy značky Salus užívat dlouhodobě?
  Ano, Salus Floradix Železo+ je, stejně jako další přípravky značky Salus dostupné na našem trhu, díky receptuře možné užívat dlouhodobě, a to i bez přestávky.
 • Mohou užívat Salus Floradix Železo+ i těhotné? Případně dá se užívat i po porodu a při kojení?
  Ano, tekutý doplněk stravy Salus Floradix Železo+ je vhodný i pro těhotné a kojící ženy. Jsou to právě nastávající a čerstvé maminky, které by měly doplnění železa věnovat větší pozornost. Denní potřeba tohoto stopového prvku totiž v období spojeném s narozením miminka výrazně roste. V těhotenství jde přibližně o 30 mg, což je dvojnásobek denní potřeby žen v produktivním věku. U kojících žen jde obvykle o přibližně 20 mg železa denně.
 • Proč je lahvička produktů Salus vyrobena ze skla?
  Přípravek Salus Floradix Železo+ stejně jako další doplňky stravy značky Salus neobsahuje chemické konzervační látky. Pro zajištění jeho trvanlivosti se využívá podobná technologie, jakou znáte například ze zavařování marmelád. A právě skleněný obal je velmi důležitý v souvislosti se zajištěním kvality a trvanlivosti přípravku. Dalším pro nás důležitým důvodem je ohled na životní prostředí.
 • Proč je doporučeno užívat Salus Floradix Tablety se železem a vitamíny 2x denně?

  Důvodem je postupné doplňování železa do těla, což přispívá k lepší vstřebatelnosti obsažených látek.

 • Jaké je dávkování Salus Floradix železa ve formě tablet pro děti od 12 let a výše?
  Tablety jsou vhodné pro děti od 12 let, kdy se dítě v drtivé většině případů považuje za dospělého v rámci dávkování doplňků stravy. V takovém případě jde tedy o 1 tabletu dvakrát denně. Mladšímu dítěti můžete nabídnout Salus Floradix Železo+ v tekuté formě, která je vhodná již pro děti od 3 let.
 • Je v přípravku Salus Floradix Železo+ obsažen vitamín K?

  Ne, vitamín K není součástí složení doplňku stravy Salus Floradix Železo+ (tekutá forma) ani Salus Floradix Tablet se železem a vitamíny. Pacientům, kteří užívají warfarin, však přesto doporučujeme, aby o užívání tohoto přípravku nejdříve informovali svého lékaře.

 • Je lépe Salus Floradix Železo+ zapíjet vodou, nebo ho užít a jíst i pít až po doporučovaných 30 minutách?

  Salus Floradix Železo+ (tekutý) i Salus Floradix Tablety se železem a vitamíny doporučujeme užívat ráno a večer cca 30 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. Je tomu tak kvůli lepší vstřebatelnosti obsaženého železa. Ze stejného důvodu doporučujeme neužívat přípravky spolu s kávou nebo černým čajem.

 • Proč není Salus Floradix Železo+ vhodný pro děti do 3 let?

  Důvodem je tzv. princip předběžné opatrnosti. To znamená, že přes velmi kvalitní složení s obsahem přírodních látek nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečném užívání u menších dětí.

 • V denní dávce pro dospělého je obsaženo 15 mg železa, což je výrazně méně ve srovnání s léky obsahujícími železo. Proč tedy není doporučená denní dávka přípravku vyšší?

  Uvedená hodnota, tedy 15 mg železa denně, stačí v souladu s užíváním doplňků stravy k běžnému doplnění železa. Neslouží však k prevenci a léčbě stavů spojených s nedostatkem železa. K tomu jsou určeny léčivé přípravky, u nichž je obsah železa vyšší.

  Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje kromě železa i další tělu prospěšné látky, jimiž jsou vitamíny skupiny B, z nichž B2, B6 a B12 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání, stejně jako železo a rovněž obsažený vitamín C. V komplexním složení přípravku nechybí ani výtažky z bylin a ovocných šťáv podporující například správné trávení.

Floradix® Kindervital

Salus Floradix Alpenkraft

 • Proč se výrobek jmenuje Salus Floradix Alpenkraft?

  Název evokuje alpský horský svěží vzduch, který souvisí i s extrakty z borovice obsaženými v produktu. Připisován jim je příznivý vliv na správnou funkci dýchacího systému, stejně jako mátě či lípě. Také ty jsou součástí složení tekutého doplňku stravy Salus Floradix Alpenkraft.

 • Co Salus Floradix Alpenkraft obsahuje a je přírodní?

  Salus Floradix Alpenkraft je bylinný sirup, který obsahuje vodné extrakty z řady bylin. Patří mezi ně heřmánek, lípa, fenykl, anýz či truskavec nebo lékořice. Ve složení najdete i éterické oleje, a to například z máty či borovice, které podporují normální funkci dýchacího systému a mají i další tělu prospěšné vlastnosti. Produkt neobsahuje žádné konzervanty, barviva, laktózu ani alkohol.


   
 • Je Salus Floradix Alpenkraft vhodný pro lidi s bezlepkovou dietou?

  Výrobek není vhodný pro lidi s touto dietou, obsahuje totiž sladový výtažek z ječmene.

Salus Floradix Gallexier

Salus Floradix Magnesium

 • Kolik hořčíku obsahuje Salus Floradix Magnesium?

  Denní doporučená dávka tekutého doplňku stravy Salus Floradix Magnesium je 20 ml. V ní je obsaženo 250 mg hořčíku, což u dospělých lidí představuje 67 % denní referenční hodnoty příjmu tohoto minerálu.

 • Je v Salus Floradix Magnesium použit lépe vstřebatelný druh hořčíku?

  V tekutém doplňku stravy Salus Floradix Magnesium je obsažen glukonát hořečnatý a citrát hořečnatý, tedy formy, které patří k dobře vstřebatelným. V doporučené denní dávce činící 20 ml je obsaženo 250 mg magnesia, což u dospělých lidí představuje 67 % denní referenční hodnoty příjmu tohoto minerálu.