Upravit stránku

Kolik železa potřebujeme

Tělo dospělého člověka v sobě má přibližně 3,5 až 5 gramů železa. Jeho zásoba se však trvale snižuje. Zatímco u dospělého muže jde každý den o ztrátu přibližně 1 mg železa, ženy v produktivním věku ztrácejí přibližně 2 mg denně. Pamatujte, že ve stravě nestačí doplnit pouze toto množství, ale mnohem více. Z toho, co sníme (průměrně 10-50 mg), naše tělo vstřebá pouze 10-15 %. Pokud vás zajímá více, zkuste se podívat do častých otázek a odpovědí.

Podle některých odhadů se s nedostatkem železa v průběhu života setká až 50 % žen.

Ženy v produktivním věku potřebují až dvakrát více železa než muži. O železo přichází tělo ženy také v souvislosti s menstruací. Zatímco ztráty při obvyklém cyklu bývá tělo schopné kompenzovat, problémy mohou nastat při poruchách cyklu a nezáleží na tom, zda jde o silnou, prodlouženou nebo nepravidelnou menstruaci. „U všech těchto stavů dochází oproti běžnému cyklu až k dvojnásobně vyšší ztrátě krve. Pokud nejsou tyto poruchy dlouhodobě řešeny, dochází k anémii se všemi důsledky včetně únavy a apatie,“ vysvětluje gynekolog MUDr. Mário Bumbera.

Lidské tělo potřebuje pouze malé množství železa, a tak jeho doplňování mnohdy opomíjíme. Fungovat však bez něj nemůžeme. Jde totiž o nepostradatelný stopový prvek. Má významný vliv na krvetvorbu a ovlivňuje řadu metabolických procesů. A právě proto doporučujeme užívání doplňku stravy Floradix Železo+.
Jak poznáte nedostatek železa

Jak poznáte nedostatek železa

Nedostatek železa není snadné rozpoznat, neboť jde o řadu v podstatě nespecifických projevů, které v každodenním shonu přehlížíme. Ty pak přičítáme například práci nebo jiným běžným činnostem. Právě železo by nám je ale mohlo pomoci lépe zvládat.

Zpozorněte, pokud na sobě pozorujete:

  • časté pocity únavy a ztrátu životní energie
  • opakující se infekční onemocnění
  • kožní potíže, suchou a bledou pokožku
  • rozpraskané rty a koutky úst
  • poruchy soustředění
  • zhoršenou kvalitu vlasů a nehtů
  • nechutenství
  • časté bolesti hlavy

Doplňte si železo

K doplnění železa vám skvěle poslouží jedinečný tekutý doplněk stravy Floradix® Železo+. Je vyrobený podle tradiční receptury. Železo obsahuje ve formě glukonátu železnatého, který je pro tělo velice dobře vstřebatelný.

Vstřebávání železa podporují i další obsažené látky, konkrétně vitamín C a výtažky z ovocných šťáv. Floradix dále obsahuje vitamíny B1, B2, B12, med a výtažky z bylin, které mají příznivé účinky na náš organismus. Neobsahuje alkohol, laktózu, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky.