Zdraví, štěstí, zdar i obecné blaho je spojováno s římskou bohyní Salus, jejíž cíl sdílí i stejnojmenná německá značka tělu prospěšných přípravků. Její zakladatel Otto Greither už před více než 100 lety přistupoval ke zdraví z pohledu dnes populární celostní medicíny. Jeho odkaz je pro značku závazkem, a tak stále nabízí přípravky založené na kvalitních bylinách, jejichž účinnost se maximálně podporuje a doplňuje. To vše v co možná největším souladu s přírodou a ohledem na životní prostředí. Bude nám potěšením vás v krátkosti provést zajímavou historií i současnými prioritami značky Salus, jejíž doplňky stravy vám nabízíme.


Rozsah znalostí lékaře Otto Greithera se dnes zdá být až neuvěřitelný. Postupně působil jako chirurg, neurolog a stomatolog. Až jeho vlastní onemocnění s nespecifickými projevy a velkou slabostí ho však přimělo vnímat lidské zdraví komplexněji. Výsledkem bylo založení „Salus Haus“, který byl otevřen v roce 1916 v centru Mnichova. Doktor Greither zde vyzdvihoval vliv kvalitní stravy a přírodních látek na lidské zdraví. Mimořádně důležitý pro něj byl soulad člověka s přírodou, což se v praxi projevilo i citlivým přístupem ke všem zdrojům od vody po prostředí, v němž byly pěstovány rostliny používané do přípravků značky Salus. Díky svým odborným znalostem uměl skvěle kombinovat jednotlivé byliny tak, aby byly pro lidské tělo dobře vstřebatelné a velmi účinné. Vytvořil tak hodnoty, které dodnes ovlivňují veškeré aktivity spojené se značkou Salus. A jak fungují v praxi?

Od slov k činům
Cílem je při výrobě používat co možná nejvíce plodin z ekologického zemědělství. Většina surovin proto pochází přímo z Německa a Evropy, kde je lze velmi dobře sledovat. Byliny, jimž lépe vyhovuje klima, které v těchto končinách nevládne, se pěstují na kontrolovaných plantážích v Jižní Americe. Samozřejmostí je, že nejsou využívány geneticky modifikované suroviny, velký důraz je kladen i na ochranu před pesticidy a obsahem těžkých kovů.

Divoký sběr bylin dnes hraje menší, ale stále důležitou roli a týká se například ostružinových a březových listů, jmelí nebo šípků. V případě ekologicky certifikované divoké sbírky je středem pozornosti dlouhodobá udržitelnost. Sběr tak nesmí ohrozit ekologickou stabilitu a ochranu druhů. Kromě toho musí být možné prokázat, že oblasti sběru nebyly tři roky před odběrem ošetřeny prostředky, které jsou v rozporu s pravidly pro ekologické zemědělství.

Důležité je zmínit, že kromě původu a kvality bylin je klíčová i technika sběru, pro kterou se využívají stále vyspělejší systémy.

Laboratorně ověřená kvalita
V nabídce značky Salus jsou stovky přípravků od potravin přes doplňky stravy po léčiva. Kromě kvality surovin je proto třeba zajistit i dokonalé zpracování, a především důkladnou kontrolu. Proto využívá značka Salus vlastních laboratoří a nejmodernějších metod analýzy. Může tak zaručit, že přípravky odpovídají všem požadavkům na ně kladeným. Navíc se v nich nenajde místo pro umělé konzervační látky ani příchutě. V nabídce stále přibývají produkty v BIO kvalitě a také přípravky vhodné pro vegany. Početný tým odborníků se zabývá i vývojem produktů tak, aby jejich složení bylo co nejkomplexnější a neúčinnější.

Salus pro vaší kondici a zdraví
Z produktů značky Salus najdete v našem portfoliu především řadu tekutých doplňků stravy, které slouží k doplnění základních vitamínů a stopových prvků (například železo, magnesium, vitamíny B), ale i přípravky sloužící k podpoře správného fungování srdce, dýchacích cest nebo zažívání. Podrobnější informace o přípravcích najdete ZDE.

Čaje Salus můžete pořídit například na e-shopu www.liftea.cz, kde jsou k dostání i výrobky značky SCHOENENBERGER, která patří do skupiny Salus a vztahují se na ni všechny výše uvedené nároky. V jejím sortimentu má své místo řada rostlinných šťáv, kvalitní octy, ale třeba i müsli.