Upravit stránku

Floradix® Železo+ 

 • V čem je Floradix Železo+ jiné než ostatní výrobky s železem?

  Floradix Železo+ je komplexní doplněk stravy a nabízí mnoho benefitů. Je unikání díky své tekuté formě a nabízí, kromě železa v dobře vstřebatelné formě (glukonát železnatý), i vitamíny řady B, které dohromady napomáhají zmírnit únavu a vyčerpání. Obsažené ovocné šťávy a vitamín C zlepšují vstřebatelnost železa a aktivně tak brání zácpě. Bylinné výtažky působí pozitivně na organismus i zažívání a nabízí tak vše nejlepší z přírody.

  Floradix Železo+ je bez barviv a konzervantů, bez lepku a laktózy. Je vhodný pro těhotné i kojící ženy, děti od 3 let, ženy v produktivním věku, sportovce i pro vegetariány.

 • Za jak dlouho účinkuje Floradix Železo+?

  Účinek přípravku Floradix Železo+ je individuální a odvíjí se podle potřeby organizmu. Vždy záleží na konkrétním problému, který spotřebitel řeší. Pokud jde o únavu, účinek obvykle přichází rychle, v řádu několika hodin až dní, nicméně Floradix Železo + doporučujeme užívat dlouhodobě, např. kúru 4-6 týdnů, 2-3x ročně. Floradix Železo+ je možné užívat nepřetržitě bez přestávek.

 • Na co jsou dobré ve Floradix Železe+ jednotlivé vitamíny B?

  Vitamíny B1, B2, Niacin, B6, Biotin a B12 hrají významnou roli při správném energetickém metabolismu, podílejí se rovněž na mnoha metabolických procesech v těle a přispívají k duševní a tělesné pohodě.  

  Vitamín B1 přispívá navíc k normální činnosti mozku a srdce. Vitamín B2 a Niacin napomáhají zmírnit únavu, vyčerpání a přispívají k udržení zdravé kůže a sliznice. Vitamíny B6 a B12 jsou potřebné pro tvorbu červených krvinek a činnost imunitního systému. Biotin přispívá ke správné činnosti mozku a udržuje normální stav kůže a sliznice.
   

 • Jaká je podoba vitamínu C ve Floradix Železe+?
  Zdroj vitamínu C je mj. přírodní, tj. ovocné šťávy a šípek. Kvůli standardizovanému obsahu je ještě vitamín C doplněn ve výrobním procesu.
 • Nezpůsobuje Floradix Železo+ zácpu?

  Floradix Železo+ zácpu nezpůsobuje (obsahuje glukonát železnatý).

  Zácpu způsobuje přijaté železo pouze v případě, že se nevstřebá. Zácpu tak mohou způsobovat přípravky, které mají železo v jiné než dvojmocné formě (dvojmocná forma = koncovka "natý"). Jsou to přípravky s železem ve formě trojmocné (koncovka „itý“) anebo v případě, kde forma železa není uvedena. 

  Kyselé prostředí šťáv ve Floradix Železe + a vitamín C ještě podporují vstřebávání železa. To vše způsobuje, že po užívání Floradix Železa+, při dodržení doporučeného dávkování, přípravek účinkuje.  Dodané železo člověka vzpruží, netrpí únavou a nemá problém se zácpou.

 • Je Floradix Železo+ bezlepkový?
  Produkt Floradix Železo+ je bezlepkový, ačkoli obsahuje vodný extrakt z pšeničných klíčků. Nicméně, lepek není rozpustný ve vodě, a proto není obsažen v konečném výrobku. Výrobce Salus Haus v Německu provádí pravidelně analýzy, které tuto skutečnost potvrzují.
 • Je Floradix Železo+ vhodný i pro vegany?
  Výrobek není vhodný pro vegany, je vhodný pouze pro vegetariány. Důvodem je obsažený med v tekuté formě Floradix Železa+ a leštící látka šelak v tabletách Floradix Železo+.
 • Mohou Floradix Železo+ cukrovkáři?
  Ano, mohou. Ve Floradix Železe+ není přidaný cukr, není důvod, aby ho diabetici nemohli. 
 • Proč je Floradix Železo+ ve vyšší cenové hladině?

  Jedná se o kvalitní produkt, který je zpracováván bez přídatných látek, barviv, dochucovadel a konzervantů. Výroba takového produktu při zachování vysoké kvality a účinnosti je mnohem nákladnější než běžná výroba.

  Floradix Železo + je komplexní doplněk stravy a nabízí mnoho benefitů. Je unikání díky své tekuté formě a nabízí kromě železa v dobře vstřebatelné formě (glukonát železnatý), i vitamíny řady B, které dohromady napomáhají zmírnit únavu a vyčerpání. Obsažené ovocné šťávy a vitamín C zlepšují vstřebatelnost železa a aktivně tak brání zácpě. Bylinné výtažky působí pozitivně na organismus i zažívání a nabízí tak vše nejlepší z přírody. 

 • Obsahuje Floradix Železo+ laktózu?
  Neobsahuje. Neobsahuje ani lepek, ani alkohol, ani konzervanty či dochucovadla. 
 • V čem je výhoda tekutého Floradix Železa+?
  Aktivní látky jsou ve Floradix Železe+ již rozpuštěny, a proto jsou snáze vstřebatelné zažívacím traktem. 
 • Proč obsahuje Floradix Železo+ takové množství ovocných šťáv a bylin?

  Při příjmu železa je důležité zejména jeho vstřebávání do organismu, z tohoto důvodu Floradix Železo + obsahuje směs ovocných šťáv a vitamínu C, které dobrému vstřebávání významně napomáhají.

  Směs bylin obsažená ve Floradix Železe + má tzv. kombinovaný účinek, což znamená, že směs více bylin působí efektivněji, než by působila jedna bylina nebo látka samotná. 

 • Může se Floradix Železo+ a další Floradix doplňky stravy užívat dlouhodobě?
  Ano, Floradix Železo + díky své unikátní receptuře a složení je možné užívat dlouhodobě bez přestávky. Hlavní moto značky Salus je dát tělu vše potřebné v optimální dávce, kterou zvládne vstřebat a nezatěžovat jej vysokými dávkami překračujícími mnohonásobně doporučenou denní dávku.
 • Mohou užívat Floradix Železo+ i těhotné? Případně dá se užívat i po porodu a při kojení?
  Floradix Železo + je vhodný právě pro ženy v těhotenství a po porodu. Tyto skupiny jsou velmi citlivé na nedostatek železa a obecně mají i mnohem větší potřebu tohoto prvku.
 • Proč není lahvička Floradix z umělé hmoty?
  Floradix není konzervovaný žádnými chemikáliemi, ale trvanlivost je zajištěna podobnou technologií, jakou zavařujete marmelády. Použití skla souvisí s vysokou kvalitou přípravku a naprostou absencí chemie, a to i přes velké množství šťáv, vitamínů a minerálů.
 • Proč je doporučené dávkování u Floradix Železa+ ve formě tablet, užívat 2x denně?

  Důvodem je postupné doplňování železa do těla.

 • Jaké je dávkování Floradix Železa+ ve formě tablet pro děti od 12 let a výše?
  Tablety jsou vhodné pro děti od 12 let, kdy se dítě v drtivé většině případů považuje za dospělého v rámci dávkování doplňků stravy. Mladšímu dítěti můžete nabídnout Floradix Železo+ v tekuté formě (pro děti 3+).
 • Je obsažen vitamin K ve Floradix Železe+?

  Vitamin K není obsažen ve Floradix Železe +, nicméně pacientům s varfarinovou dietou doporučujeme, aby informovali svého lékaře o užívání tohoto doplňku stravy.

Floradix® Kindervital

Floradix® Alpenkraft

Floradix® Gallexier

Floradix® Magnesium